Zobacz dlaczego warto nas odwiedzić

Jastrzębia Góra i okolice

Jastrzębia Góra to malownicza miejscowość położona na najdalej wysuniętym na północ zakątku wybrzeża polskiego w centrum Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Obelisk Gwiazda Północy, to charakterystyczny punkt tego nadmorskiego kurortu. Leży on u podnóża wybrzeża klifowego 68 m n.p.m i świadczy o najbardziej wysuniętym na północ punkcie Polski.

Atrakcją rejonu jest również wąwóz Lisi Jar, w którym można podziwiać piękny, bukowy las z wiekowymi okazami oraz bogatą i interesującą roślinność. Pasjonaci rowerowych wycieczek mogą skorzystać ze ścieżki rowerowej od Jastrzębiej Góry do Karwi oraz do Mechowa. Przy Promenadzie Światowida mieści się bogato wyposażony plac zabaw, gdzie czeka na dzieci szereg atrakcji. W Jastrzębiej Górze nie można się nudzić, znajduje się tu wiele smażalni ryb, restauracji, sklepów z pamiątkami, pubów, dyskotek, ogródków piwnych, gdzie można spędzić miło czas.

Blisko Jastrzębiej Góry, w oddalonym o 6 km Władysławowie znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, gdzie można skorzystać z krytych pływalni, siłowni, sali gimnastycznej czy gabinetów odnowy biologicznej. Doskonała lokalizacja Jastrzębiej Góry umożliwia zwiedzenie pobliskich miast, takich jak Władysławowo, Hel, Gdynia, Sopot i Gdańsk.

Czysta, zadbana plaża, dużo zieleni, malowniczy klif, orzeźwiające nadmorskie powietrze oraz wiele atrakcji, jakie oferuje miasto, gwarantują udany i niezapomniany wypoczynek w Jastrzębiej Górze.

Copyright 2016 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept